Trenér Beni Simitči měl k dispozici všechny hráče včetně letních posil. "Chtěl jsem, abychom byli na úvod přípravy kompletní. I to byl důvod, proč jsme začali s tréninky o něco déle, než v jiných klubech," objasnil trenér a nastínil plán Sparty: „Nyní bude mít tým na starost zejména kondiční trenér Míla Maráček, protože budeme hodně pracovat na fyzické kondici. Co se taktických věcí týče, tak ty si nechám až na poslední týden přípravy."

Na úvod tréninku proběhlo tradiční seznámení. Své tak řekl hráčům mimo jiné i prezident klubu Zdeněk Větrovský. „Sparta je klub s velkou historií a tradicí. Je to největší sportovní tým v České republice s obrovskou záklandou fanoušků, i proto bych chtěl, abyste podávali na palubovce výkony hodné Sparty a vždy bojovali ze všech sil," zaznělo z jeho úst.

Na slova prezidenta navázali sportovní ředitel klubu Ago Simitči a marketingový ředitel Jaromír Blažek. Také oni kladli hráčům na srdce, že Sparta je výjimečná. „Sparťany nejste pouze na zápasech a trénincích, ale také venku na veřejnosti. Podle toho se také musíte chovat. Veřejnost vás bude sledovat, a to jak v televizi, novinách, tak na sociálních sítích," upozorňovali a dodali: „Jsme tu pro klub a uděláme vše pro to, abyste ve Spartě měli ty nejlepší podmínky."

Kondiční trenér Míla Maráček hráčům kladl na srdce, že není radno nic podcenit: „Nyní budeme hodně pracovat na fyzické kondici, takže se na to připravte. Buďte svědomití a nepodceňujte regeneraci a dodržujte zdravý životní styl. O to lépe se vám bude trénovat a následně hrát." Hráči Sparty budou v dobrých rukou. „Jsem rád, že jsem ve Spartě, i když v trochu jiné pozici. Udělám vše, co je v mých silách, abyste se cítili dobře," slíbil hráčům masér Tomáš Stránský.