„Před utkání jsem hráčům řekl, že tato přípravná utkání mají brát jako trénink. Do třicáté páté minuty jsme plnili přesně to, co jsme si řekli v kabině před utkáním. Hráli jsme dobře směrem dozadu a drželi čisté konto," těšilo trenéra Sparty Beniho Simitči, který navázal: „Potom nám propadla do sítě mírně tečovaná střela. Jinak jsme ale měli střetnutí pod kontrolou. Myslím si, že to mohlo skončit tak osm-tři pro nás."

Trenér vyžadoval kvalitu v obranné hře. „Momentálně pracujeme na defenzivě. Směrem dopředu tak v Mělníce dostali hráči volnost, ale s dovětkem, že mají hrát zodpovědně," uvedl Simitči a objasnil: „Chtěl jsem, aby ukázali co dokážou po individuální stránce. V zápase jsem si udělal obrázek o tom, kdo má jaké rezervy a na čem budeme muset zapracovat. Máme před sebou další tréninkový týden a věřím, že kvalita našeho výkonu poroste."

Sparta pracuje na sehrání se. „Jak jsem již řekl, více než dvě třetiny utkání jsme zvládli velmi dobře. Samozřejmě nám trochu chybí sehranost, ale i proto jsem postavil čtyřky tak, aby spolu hráli ti hráči, kteří si rozumí. Času je totiž málo a chceme se vyhnout riziku nesehranosti," konstatoval sparťanský kouč a vypíchl i jednu věc, která ho v utkání mrzela: „Postupem času se náš výkon bude rozhodně zlepšovat, ale po dnešním zápase nemám hráčům co vytknout. Možná jediné, co mě trochu mrzí, je mnoho neproměněných tutových šancí."