„V Rusku nastaly problémy, když nám až po návratu z dovolené řekli, že Dinamo Moskva končí. Měl jsem několik nabídek, ale tím, že to bylo takto na poslední chvíli, tak jsem se hodně bavil s Marcelem o novém projektu Sparty. Ten se mi líbil, a proto jsem se rozhodl, že Spartě pomůžu," objasnil svůj příchod do pražské Sparty Wilde.

A s jakými ambicemi přichází do Sparty? „Plán je jasný, a to jak můj, tak klubu. Tedy vyhrát ligu. Zároveň chci svými zkušenostmi pomoc mladým hráčům v týmu," uvedla nová akvizice Sparty.

Wilde na Spartě absolvoval krátce po svém příletu první trénink. „Pocity mám dobré. I když jsem trochu unavený z cestování. Mladí kluci v týmu jsou super a hodně se mi líbí. Doufám, že se nám bude dařit a vše půjde podle našich plánů," přeje si brazilská hvězda.

„Hodně nám pomohl fakt, že Dinamo Moskva zkrachovalo. Tato informace se ke mě okamžitě donesla přes jednoho mého kamaráda z Brazílie. Okažitě jsem s Marcelem začal situaci kolem Wildeho řešit," prozradil, jaké byly první kroky k přestupu Wildeho do Sparty trenér Beni Simitči a navázal: „Svou roli sehrálo i to, že se jedná o Českou republiku, konkrétněji o Prahu. Jelikož Wilde žije v Lisabonu, není problém, aby sedl po zápase do letadla a přiletěl v úterý na trénink, když je za tři hodiny doma."

Wilde bude přínosem nejen pro Spartu, ale i pro český futsal. „Jenom účast Wildeho v zápasech by měla budit velkou pozornost u diváků," tuší Beni Simitči, který následně dodal: „To, že je to velká věc potvrzuje i to, že jsem již ráno měl více než dvě stě zpráv, které obsahovaly gratulace, ale také otázky, zda je to pravda, protože tomu lidé moc nevěřili. Najednou je Sparta a český futsal vidět i ve světě. Myslím si, že během dne se objeví zpráva o příchodu Wildeho do Sparty i na ruských, italských či španělských webech."