Již od úvodu začali svěřenci Beniho Simitči naplňovat roli favorita zápasu a v 10. minutě vedli po brankách Lucase, Marcela a Wildeho 3:0. Poté se ale domácímu celku podařilo korigovat, když Švecova střela prošla za záda Tomáše Bezstarosti. Vedení 3:1 Sparta udržela až do konce prvního poločasu.

Po přestávce se Démoni přiblížili Spartě na rozdíl jediné branky, když Knotek našel svou přihrávkou Rotta, který poslal míč do odkryté branky. Spartě však vrátili dvoubrankové dva nejzkušenější. Marcelo rozehrál roh a Wilde prostřelil Kirova, který ve druhém poločase vystřídal Sochůrka v domácí brance. Českolipští futsalisté udělali v závěru ze zápasu drama, když ve 40. minutě skóroval po přihrávce Havrdy Rott. Navíc už ale domácím nezbyl čas a Sparta si tak připsala první vítězství v sezoně.

„V zápase jsme neproměnili velké množství šancí. Místo toho, abychom zápas dohráli tak, jak jsme ho začali a nastříleli soupeři osm, devět branek, tak jsme si ho úplně zbytečně zkomplikovali. Inkasovali jsme laciné góly po našich chybách," mrzelo trenéra Sparty Beniho Simitči.

Ten byl rád alespoň za první výhru. „Se ziskem tří bodů jsem spokojený, ale s výsledkem ne. Na druhou stranu by se za daných okolností zápas asi neměl hrát. My jsme ale nechtěli mít před derby tak velkou pauzu. Možná ona situace, v níž se nacházíme, mohla na hráče zapůsobit, a to ve smyslu, že byli trochu nekoncentrovaní a nevyužili proto řadu šancí," zamyslel se sparťanský kouč a na dodal: „Z obou domácích brankářů jsme udělali hvězdy. Nicméně je důležité, že máme první vítězství v nové sezoně. Od pondělí se budeme připravovat na derby se Slavií a věřím, že množství neproměněných šancí prolomíme právě v pátečním derby."

Českolipské mrzel neuznaný gól. „Zápas jsme začali ustrašeně a pustili Spartu do tří brankoveho vedení. Potom se nám povedlo dát kontaktní gól a začali jsme hrát lépe. Musím ale říct, že jsme měli velké štěstí, protože Sparta neproměnila řadu šancí, to k futsalu ale patří," konstatoval trenér České Lípy Karel Kruliš a své hodnocení zakončil: „Zápas byl ve druhé půli minimálně remízový. A to dokonce doslova, kdyby sudí uznal, dle mého názoru, regulérní gól. Ale to je pryč a my musíme pracovat dál a vzít si z tohoto zápasu pozitiva."


Démoni Česká Lípa - Sparta Praha 3:4 (1:3)
Branky a asistence: 14. Švec (Bejda), 26. Rott (Kotek), 40. Rott (Havrda) - 2. Lucas (Amadeu), 4. Marcelo, 10. Wilde (Marcelo), 30. Wilde (Marcelo). Rozhodčí: Tomáš Vaněk - Dan Vodrážka. ŽK: Havrda, Havlásek - Lucas.

Démoni Česká Lípa: Sochůrek (21. Kirov) - Bejda, Bažant, Žampa, Švec, Havrda, Bialek, Fichtner, Rott, Havlásek, Kotek. Trenér Karel Kruliš.

Sparta Praha: Bezstarosti (Hnízdil) - Marcelo, Lucas, Hájek, Gustavo, Belej, Pimpolho, Amadeu, Ricardo, Wilde, Zdržálek, Hora. Trenér Beni Simitči.