To, že čeká Spartu náročné utkání ví i její trenér Beni Simitči. „Čeká nás velmi těžké utkání, ale paradoxně si myslím, že ne tak těžké, jako bylo to pohárové v Plzni. Je to tím, že Chrudim bude chtít útočit a nebude hrát zanďoura. Po poháru nám spadl velký kámen ze srdce, protože výhra v něm byla naší prioritou. V lize si dovolit zaváhání můžete, ale v poháru ne. Uděláme maximum, abychom to byli my, kdo udrží sérii bez prohry," předeslal trenér Sparta. 

Sparta se chce vyvarovat chyb a věří v podporu diváků „Už kvůli prestižnosti tohoto zápasu budou chtít oba týmy vyhrát. My ale hrajeme doma a motivace získat tři body bude muset být o to větší. Za velkou zbraň Chrudimi považuji týmovou hru a trpělivost hráčů, kteří mají velké zkušenosti a dokážou potrestat sebemenší chybu. I my tedy musíme podat maximální týmový výkon a nesmíme opakovat některé chyby z pohárového zápasu," uvědomuje si Beni Simitči, který na závěr dodal: „Věřím, že pokud přijde hodně našich diváků, kteří vytvoří kvalitní atmosféru, tak nás jejich podpora může dotlačit k vítězství."

Trenér ERA-PACKU Chrudim, Felipe Conde tuší, že jeho tým v Aréně Sparta nečeká lehký úkol. „Bude to skvělý zápas. Všichni, kdo se rozhodnou do haly dorazit uvidí futsal nejvyšší úrovně. Utká se nejlepší útok s nejlepší obranou celé ligy. Sparta je tým, který má hodně hráčů individuálních kvalit a také jednu z největších legend futsalu – Wildeho. Víme, že nás čeká těžký zápas, hrajeme na hřišti soupeře, kde Sparta hraje velmi dobře. Ale i my máme své kvality. Budeme se jako tým snažit zvítězit, na výhru se ale budeme muset nadřít," ví kouč Chrudimi, který si přeje i dobrou atmosféru, hodnou takového utkání: „Je to duel mezi dvěma profesionálními týmy, které dávají do futsalu všechno, a věřím, že bude dokreslen skvělou atmosférou, protože fanoušci uvidí to nejlepší, co je v tuto chvíli možné.“